Obecní e-noviny na webu: 11/2020

11 / 2020

27. 11. 2020

Obecní e-noviny

Internetový zpravodaj pro uživatele IS KEO (-X, -W, 4)


vydává ALIS spol. s r.o., Mariánská 538, Česká Lípa, alis@alis.cz

Tento zpravodaj dostávají pouze uživatelé produktů společnosti ALIS. Pokud nechcete dostávat tento zpravodaj, sdělte nám to, prosím, na adresu alis@alis.cz.

Vážení zákazníci,

prvního webináře Spisová služba se zúčastnilo téměř 200 účastníků. Děkujeme za zpětnou vazbu a za pozitivní i podnětné ohlasy. Protože zájem výrazně převýšil plánovanou kapacitu, je již vypsán další termín na 1. 12. 2020. Dále pak proběhne speciální akce k problematice skartačního řízení dne 8. 12. 2020.

Protože i webinář k problematice Mezd dne 10. 12. je již plně obsazen, lze se přihlásit na náhradní termín 11. 12. 2020.

Ve vypisování dalších tematických školení prostřednictvím internetu budeme samozřejmě pokračovat. Výzvou pro nás je alternativní proškolení aktuálních témat, která jsme dosud každoročně pořádali v rámci republikového školícího turné na přelomu roků.

Ještě jednou se omlouváme za neplánované prodloužení avizované listopadové odstávky našich serverů KEO4 v datovém centru. Pro příště připravujeme i vylepšený systém ohlašování a připomínání odstávky.

Listopadové vtípky snad ani nejsou moc veselé, ale hodí se do nouzového stavu.

Mějte se zdravě a opatrujte se.

Ing. Oldřich Gabriel

 

ŠKOLENÍ

Nový termín na školení KEO4 Mzdy

Pro velký zájem jsme vypsali ještě jeden termín webináře KEO4 Mzdy na 11.12.2020. Přihlašujte se na http://skoleni.alis.cz/

Jitka Samková

.. nahoru.

Nový termín na školení KEO4 Spisové služby

Pro velký zájem jsme vypsali ještě jeden termín webináře KEO4 Spisová služba a metodika na 1.12.2020. Přihlašujte se na http://skoleni.alis.cz/

Jitka Samková

.. nahoru.

Školení Skartační řízení v KEO4 Spisové službě

Připravili jsme školení Skartační řízení v KEO4 Spisové službě v termínu 8.12.2020. Přihlašujte se na http://skoleni.alis.cz/

Jitka Samková

.. nahoru.

LEGISLATIVA

Poskytování ošetřovného v souvislosti s mimořádnými opatřeními a uzavřením škol na podzim roku 2020

Dne 30.10.2020 byl ve Sbírce zákonů publikován zákon č. 438/2020 Sb., kterým se specifikují podmínky poskytování ošetřovného v souvislosti s mimořádnými opatřeními a uzavřením škol v říjnu tohoto roku.


...celý článek.

Ing. Martina Gembecová

.. nahoru.

KEO4

KEO4 Účetnictví - novinky

 • Opis bankovního výpisu – přidali jsme parametr, zda tisknout poznámku položek bankovního výpisu na více řádků. Když se zaškrtne „Poznámka položky výpisu na více řádků“, tiskne se poznámka celá. Když se nezaškrtne, tak se poznámka položky na konci řádku uřízne.
 • Změnili jsme v sestavách barvu záporných částek – z červené na černou, protože po vytisknutí na černobílých tiskárnách šly záporné částky špatně vidět.
 • Do filtru pro vyhledávání nad jednotlivými doklady jsme doplnili „Datum poslední úhrady“.
 • Měsíční uzávěrka – doplnili jsme kontrolu na nezpracované doklady (v nabídce Import) z modulů: Mzdy, Majetek a externí aplikace.
 • Banka – import výpisů z homebankingu: kdo chce, může si nastavit parametr (Číselníky / Banky) a program bude mít větší inteligenci pro vyhledávání dokladů a poplatků k úhradě. Zkusí se dohledat více dokladů/poplatků jejichž součet částky „zbývá uhradit“ dává částku bankovní transakce. Při nejednoznačných výsledcích se aplikuje princip „starší doklad/poplatek má přednost“.
 • Sestava UC200 Pokladní doklad – doplnili jsme parametr „S odstránkováním / Bez odstránkování“.
 • Při zapnutém parametru pro zpracování PKP je nyní možné doplnit si Partnera PKP v automatických operacích.
 • Likvidace (vzájemný zápočet,….) – do vnitřního dokladu, kterým se provádí likvidace se automaticky naplňuje partner z likvidovaného dokladu.

Viktor Samek

.. nahoru.

KEO4 Příjmové agendy - novinky

 • Parametry / Základní – přidali jsme nové zatržítko „Evidovat změny ze základních registrů“. Když zaškrtnete, tak se při napojení na základní registry veškeré změny evidují v nabídce Poplatníci na záložce „Změny ROB“.
 • Po ukončení povinnosti se v sestavě (PA850) zobrazí všechny předpisy (zaúčtované, nezaúčtované, uhrazené i neuhrazené), jejichž „Datum UUP/UZP“ je větší než „Datum zániku“ dané povinnosti, a všechny zálohy, jejichž období je větší než „Datum zániku“ povinnosti.
 • Do nabídky Poplatníci jsme přidali novou záložku „Dokumenty“, ve které najdete dokumenty všech poplatníků.
 • Nově je možné tisknout „Opravný daňový doklad“ i u dobropisů poplatkových povinností.

Ing. Kamila Grosmut

.. nahoru.

KEO4 Spisová služba - novinky

 • Upravili jsme aktivaci práva „Spisová služba – správce“ (SSLJDR011). Nyní zmizelo okno, které se zobrazovalo při spuštění KEO4. Uživatel s tímto právem může nyní toto právo aktivovat v menu KEO4 (ikona KEO4 vlevo nahoře) přes akci „Zapnout spisová služba – správce“. Stejným způsobem lze poté právo i deaktivovat.

  Uživatel s právem správce SSL je uživatel, kterému je přiděleno zvláštní oprávnění. Správce SSL by měl být odpovědný za chod spisové služby, a proto může v rámci tohoto práva upravovat např. společné parametry SSL, spisový plán, upravovat parametry Podatelny či Spisovny. Umožňuje provádět případné opravy chyb uživatelů (například chyby při vkládání dat, chybné zařazení ve spisovém plánu).

  Více o právu správce SSL naleznete v dokumentaci.

 • Nově můžete využít konverzi dle §69a do listinné podoby i na Podatelně. Akce je nyní dostupná i jako hromadná v záložce komponent.
 • Na Podatelně v nabídce odmítnutých dokumentů je možné měnit v zásilce odesílatele nebo chybně vloženou komponentu (el. obraz) u analogových dokumentů.
 • Nyní je možné u příjmu e-mailů vybrat najednou více e-mailových adres a přidat je mezi adresy nevyžádané.
 • Uživatelé, kteří používají úřední desku na webu a mají nastaveno používání e-mailových notifikací, mají nyní k dispozici seznam přihlášených e-mailových adres.

Ing. Lucie Hlaváčková

.. nahoru.

KEO4 Evidence obyvatel - novinky

 • Detail obyvatele – při ověřování v základních registrech se ve výsledcích ověření nově zobrazí i doklady, jako je občanský průkaz a cestovní pas.
 • Nyní vás program upozorní (žlutým proužkem v záhlaví modulu) na situaci, kdy máte nějaké vyřazené obyvatele přihlášené k notifikacím. Tyto si můžete vytisknout a z notifikací odhlásit. Zároveň hlídáme i ty obyvatele, kteří naopak jsou v aktuální kartotéce, ale nejsou k notifikacím přihlášeni.
 • Obyvatelé – přidali jsme akci, která umožní aktualizaci adresních míst pro případy, kdy se změní čísla volebních okrsků nebo se změní např. názvy ulic v obci.
 • Volby / Detail / záložka Výpis ze stálého seznamu voličů / Tisk – přidali jsme parametr „Prázdný výtisk“, kdy si můžete vytisknout prázdný arch.
 • Sestavy – u sestavy EO003 Přehled obyvatel jsme do pravého panelu přidali možnost filtrovat dle dosaženého věku ve vybraném období (např. dosažení věku 6 let v určitém období).
 • Volby – přidali jsme nové právo (EVIEOB005), které zpřístupní volební zpracování: vytváření voleb, tisky a všechny funkce voleb.

Viktor Samek

.. nahoru.

OSTATNÍ

Plány odstávek IISSP dle MF ČR

Ministerstvo financí zveřejňuje informaci Kompetenčního centra Integrovaného informačního systému Státní pokladny (KC IISSP) o plánovaných odstávkách IISSP. Ve stanovených termínech nebude IISSP dostupný.

...celý článek.

Ing. Vladimír Grosmut

.. nahoru.

Vtipy na listopad

Horoskop na prosinec pro každého:

Beran – budete trávit hodně času doma
Býk - budete trávit hodně času doma
Blíženci - budete trávit hodně času doma
Rak - budete trávit hodně času doma
Lev - budete trávit hodně času doma
Panna - budete trávit hodně času doma
Váhy - budete trávit hodně času doma
Štír - budete trávit hodně času doma
Střelec - budete trávit hodně času doma
Kozoroh - budete trávit hodně času doma
Vodnář - budete trávit hodně času doma
Ryby - budete trávit hodně času doma

 

Tipy na dovolenou, kam může téměř každý:

Costa del Kuchyňa
Los Předsíňos
Santa Ložnica
Puerto de la Balkón
Rio de Koupelneiro
San Verando
Záchodopol
Las Sklepas
Sierra Půda