ALIS

Software pro veřejnou správu

Vzdálená pomoc
1. 4. 2019

KEO4 1.5.12 – Mzdy

  • Zautomatizovali jsme vznik nepeněžního plnění v souvislosti s příspěvkem zaměstnavatele na stravenky. Ve formuláři srážky typu "Stravenky" nově máte možnost vybrat typ nepeněžního plnění, název na výplatní lístek a částku, která odpovídá příspěvku na jednu stravenku. V každém měsíci následně program na základě počtu stravenek automaticky vytvoří i tento benefit s částkou odpovídající příspěvku zaměstnavatele na stravenky pro konkrétního zaměstnance. Protože není možné (kvůli případným návratům v datech) upravovat srážky, které vznikly v již uzavřeném období, je nutné (v případě, že chcete využít automatické vazby na nepeněžní plnění) původní srážky ukončit a pořídit jednotlivým zaměstnancům nové.
  • V sestavě M009 Mzdový list jsme rozdělili do samostatných řádků nepeněžní plnění a nepeněžní plnění z fondu.
  • Upravili jsme zobrazení konkrétních údajů do sestavy M101 Výplatní lístek na A5 v případě, že je jeden z pracovních vztahů zaměstnance ve dlouhodobém vynětí z evidenčního stavu (např. při výkonu veřejné funkce).
  • Ve variantě zaúčtování mezd pro KEO4 Účetnictví, kdy předpis i úhrada jsou na jednom dokladu, jsme ošetřili situaci, kdy má zaměstnanec v daném měsíci zálohu na mzdu ve výši celkové dobírky. V těchto případech nově vznikne doklad s nulovou částkou, ve kterém je ošetřeno zaúčtování zálohy.