ALIS

Software pro veřejnou správu

Vzdálená pomoc
9. 6. 2018

KEO-W neznámý formát databáze

V posledních dvou týdnech evidujeme velké množství problémů v programu KEO-W, kdy program hlásí "neznámý formát databáze".

Na základě vlastního experimentování a informací z internetových zdrojů jsme jako příčinu problémů identifikovali systém indexace souborů, který je součástí Windows 10. Nárůst poškození databází v souborech MDB a ACCDR se časově kryje s vydáním uvedené aktualizace.

Od jarní aktualizace Windows 10 (build 1803) systém přistupuje k indexování daleko intenzivněji než doposud - indexuje se obsah všech souborů, všechny připojené lokální disky, ale také síťové disky. Tím, že indexovací systém sleduje změny v souborech (včetně souborů právě otevřených v KEO-W), tak dochází k nekonzistencím, které se projevují výše uvedeným chybovým hlášením.

Co dělat, pokud máte poškozenou databázi?

Kontaktujte naši technickou podporu. My  poškozenou databázi stáhneme a pomocí plné verze Accessu data opravíme a databázi vrátíme zpět. Vypneme indexování na složce, ve které jsou data uložena.  Nakonec bude nutný restart počítače.

Problém se může opakovat

Microsoft každý týden vydává tzv. mikroaktualizace, ve kterých některá nastavení opakovaně upravuje. Týká se to indexování, ale také např. uspávání síťových karet při nečinnosti. Je tedy pravděpodobné, že zákazníci mohou být problémem postiženi opakovaně.

Technické oddělení je sice momentálně zahlceno požadavky zákazníků, ale jsme připraveni vám poskytnout maximální možnou podporu.

Naplánujte přechod na nové účetnictví KEO4

Doporučujeme přechod na KEO4 Účetnictví a Příjmové agendy, kde k těmto problémům nedochází díky moderním technologiím, na kterých je řešení postaveno.